Oferta

Specjalizuję się w prowadzeniu terapii dla osób uzależnionych. Z moich usług korzystają osoby z terenu całego województwa dolnośląskiego, a także z innych części kraju. Posiadam wieloletnie doświadczenie, co bezpośrednio wpływa na efektywność mojego działania.

Stosowanie środków zawierających esperal jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia alkoholizmu. Leczę przy użyciu leku odwykowego. To rodzaj terapii awersyjnej, która sprawia, że spożycie alkoholu powoduje bardzo nieprzyjemną reakcję organizmu. Wiedza ta powoduje, że moi pacjenci powstrzymują się przed spożywaniem alkoholu. Ponadto zajmuję się uzależnieniami od morfiny i heroiny. Wykonuję leczenie przy użyciu naltreksonu. Jest to nowość w medycynie. Dokładam wszelkich starań, aby spełnić wszelkie oczekiwania moich pacjentów, gdyż ich zdrowie jest dla mnie najważniejsze.

Zapewniam, że prowadzone przeze mnie terapie odwykowe znacznie przyczyniają się do zwycięstwa osób nad uzależnieniem i całkowitego wyleczenia. Ofertę kieruję do wszystkich osób zmagających się z uzależnieniami, szczególnie alkoholowymi.

Esperal

image

Esperal (Disulfiram) jest lekiem odwykowym w alkoholizmie. Związek ten zaburza metabolizm alkoholu w organizmie. Stosowanie środków zawierających disulfiram jest jedną z metod leczenia alkoholizmu, który można zaliczyć do terapii awersyjnej. W wyniku podania leku (czasem jest on chirurgicznie umieszczany podskórnie w postaci stale uwalnianej do organizmu), spożycie alkoholu powoduje bardzo nieprzyjemną reakcję organizmu. Obawa przed tą reakcją może powstrzymać pacjenta od konsumpcji napojów alkoholowych.

Do objawów po spożyciu alkoholu należą:

  • nudności i wymioty
  • tachykardia (uczucie kołatania serca)
  • niedociśnienie i zawroty głowy
  • nagłe zaczerwienie twarzy z uczuciem gorąca

Objawy te występują już nawet po spożyciu bardzo małej ilości alkoholu, dlatego należy unikać wszelkich form alkoholu, jak np. w pralinkach, likierach, winie czy piwie.


Ważne

Esperal (disulfiram) nie może być stosowany u pacjentów cierpiących na wadę serca lub choroby serca, które oznaczają duże niebezpieczeństwo reakcji disulfiramu i alkoholu.

Naltrekson

image

Naltrekson (z angielskiego Naltrexone) to lekarstwo stosowane w leczeniu uzależnienia od opioidów i od alkoholu.

Naltrekson powoduje mało objawów niepożądanych, nie wchodzi w toksyczne reakcje z alkoholem. Podawanie leku nie powoduje rozwoju tolerancji ani uzależnienia. Nie jest on lekiem działającym na zasadzie awersyjnej i nie powoduje wystąpienia reakcji typu disulfiramu ani w następstwie użycia substancji opiatowych lub opioidowych, ani po spożyciu alkoholu.

Lek jest używany w leczeniu alkoholizmu i uzależnienia od narkotyków. Udowodniono, że wydłuża czas do pierwszego ciężkiego nawrotu, a czasem ma także wpływ na długotrwałe utrzymywanie całkowitej abstynencji. Przyjmowanie tego leku w porównaniu z zastosowaniem placebo wpływa ponadto na zwiększenie liczby dni bez picia alkoholu.


Implantacje Naltreksonu są rewolucją w leczeniu uzależnień od morfiny i heroiny. Po zabiegu potrzeba zażywania narkotyku powoli się zmniejsza. Receptory opioidowe są zablokowane przez nalorfinę i stają się okresowo niewrażliwe na przyjęty narkotyk. Osoba uzależniona po przyjęciu dawki morfiny czy heroiny nie ma żadnych doznań. W przypadku autoiniekcji heroiny pozostaje tylko ból przekłuwania skóry, ból z poruszania igłą w tkance podskórnej, ból z nakłucia żyły, naruszenia śródbłonka, przekłucia i rozerwania naczynia, wewnętrznego krwotoku i przykrego rozpierania objętością nie działającej morfiny czy heroiny.

Sposób działania

Naltrekson blokuje receptory opioidowe, endorfiny wydzielone w wyniku picia alkoholu nie mogą już ich stymulować, a co za tym idzie, powodować euforii. Osoby dotychczas przyzwyczajone do reakcji euforycznych po spożyciu alkoholu zauważają bezcelowość picia i ograniczają ilość spożywanych napojów alkoholowych. Lek zmniejsza spożycie alkoholu średnio o ok. 50% u osób, które przerwały abstynencję.