Jak przebiega zabieg wszycia Esperalu (Disulfiramu)?

Czym jest wszywka Esperal?
Esperal (znany także jako wszywka) jest to nazwa leku, posiadający w swoim składzie substancję czynną o nazwie Disulfiram. Stosowanie środków zawierających esperal jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia alkoholizmu.
Ile trwa zabieg?
Implantacja czyli wszycie Esperalu jest drobnym zabiegiem chirurgicznym w znieczuleniu miejscowym, trwa tylko kilkanaście minut.
Czy zabieg wszycia esperalu jest bolesny?
Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego cały zabieg wszycia Esperalu nic nie boli. Pacjent leży na brzuchu, znieczulony jest pośladek. Środek znieczulający zawiera też substancje przeciwkrwotoczne, nie ma więc żadnego ubytku krwi.
Jak wygląda wszycie esperalu?
Nacięcie skóry jest bardzo małe, tak aby zmieściła się tabletka plus trzymające narzędzie czyli 1 centymetr. Pacjent jest cały czas świadomy i jest w pełnym kontakcie z lekarzem. W zależności od wagi chorego wkładam tabletki na różną głębokość. Rana jest nowocześnie klejona amerykańskim steri stripem, lub szyta nićmi rozpuszczalnymi. Znieczulenie cały czas działa, więc dalej nic nie boli.
Jaką ilość Esperalu trzeba zastosować przy jednym zabiegu?
Ilość leku też jest różna, decyduje pacjent, maksymalnie jedna tabletka Esperalu na 10 kg wagi.
O czym pamiętać po zabiegu?
Po tygodniu blizna powinna być wystarczająco zagojona aby się wykąpać. W razie potrzeby prowadzimy dalszą opiekę przez 7 dni w tygodniu.