ul. Saperów 38 Wrocław
Pon - Ndz.: 8:00 - 21:00

Esperal

Wszywka Esperal – skuteczny lek w leczeniu uzależnienia od alkoholu

Esperal (disulfiram, wszywka alkoholowa) jest lekiem od wielu lat z dużym powodzeniem stosowanym w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Terapia Esperalem jest terapią awersyjną – polega na wymuszeniu abstynencji poprzez świadomość Pacjenta o możliwych skutkach wypicia alkoholu, które wywołują strach i niechęć przed jego spożyciem.

Do objawów tych należą:

  • nudności
  • wymioty
  • nagły wzrost ciśnienia krwi
  • zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca
  • kołatanie serca
  • zawroty głowy.

Objawy te występują nawet po spożyciu bardzo małej ilości alkoholu, dlatego należy unikać wszelkich form alkoholu np. w pralinkach, bombonierkach, syropach na kaszel czy płynach do płukania jamy ustnej.

Zabieg wszycia Esperalu polega na domięśniowym umieszczeniu tabletek, najczęściej do tego wybieranym jest mięsień pośladkowy. Tabletki rozpuszczają się do 12 miesięcy, uwalniając substancję czynną- Esperal- do krwi. Lek znajduje się odpowiednio głęboko, dzięki czemu nie jest wyczuwalny przez skórę i nie powoduje dyskomfortu. Ilość leku jest uzależniona od masy ciała Pacjenta. Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Rana jest klejona nowoczesnym steri stripem lub szyta nićmi rozpuszczalnymi, a dzięki naszemu doświadczeniu blizna jest bardzo mała i ledwo widoczna.

W jaki sposób działa Esperal?

Lek ten zaburza proces rozkładu alkoholu w organizmie. Naturalny cykl przemian alkoholu polega na jego zamianie do szkodliwego aldehydu octowego, wywołującego objawy kaca, następnie do kwasu octowego i ostatecznie do wody i dwutlenku węgla. W przypadku wypicia alkoholu u osoby z wszytym Esperalem, dochodzi do reakcji disulfiramowej- wytworzenia się w wątrobie toksycznego aldehydu octowego, który kumulując się, doprowadza do działań niepożądanych wymienionych powyżej. Wiedza Pacjenta o możliwych skutkach wypicia wywołuje strach przed sięgnięciem po alkohol.

Esperal działa do 12 miesięcy od implantacji.

Esperal pomaga w poprawie jakości życia, ułatwia odnoszenie sukcesów zarówno na płaszczyźnie rodzinnej jak i zawodowej.

W naszym gabinecie zabieg wszycia Esperalu wykonujemy w sposób:

  • profesjonalny
  • bezbolesny
  • dyskretny

Mamy 30 lat doświadczenia.

Stosujemy wyłącznie oryginalne preparaty Esperalu.